Google ile Şirket Anlaşması Yapmak - Dijital Pazarlama Uzmanı

Google ile Şirket Anlaşması Yapmak

mm

Merhaba dostlar, bugün sizlere şirketinizi daha kurumsal bir hale getirmek ve Google’ın şirketlere tanıdığı farklı özellikleri anlatacağım. Bu özellikler ile şirket içindeki iletişiminizi, sosyal anlayışınızı ve verimliliğiniz arttırabilirsiniz.

Öncelikle bu şirket anlaşması nedir? Google’ın şirket yada kurumsal yapılara sunduğu yönetici hizmeti. Google Admin olarak geçen bu yapı size ayrıcalıkları minimum fiyatla sunuyor. Google yönetici yapısına web sitenizi ve şirketinizi kısa bir form ile ekledikten sonra hemen bu özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Google bu kurumsal paketler ile bize ortak çalışma alanları, kurumsal birleşim paketleri, form yapıları, web kontrolü, proje kontrolü ve iletişim paketleri sunuyor.

Bir kurumsal pakete geçtiğiniz vakit şirketiniz için maillerinizi buradan yönete biliyorsunuz. Yani info@enesusta.com.tr mail adresi artık Google üzerinden açılıyor. Gmail yapısını kullanarak kendi Gmail sayfanızı oluşturabiliyor ve kendi şirket logonuz ile kullanabiliyorsunuz.

Kurumsal şirketiniz altına şirketiniz için çalışan telefon, bilgisayar ve sunum cihazlarını ekleyebiliyor yönetebiliyorsunuz. Tüm haklara sahip olduğunuz gibi uzaktan kontrol veri akışı gibi incelemelerde yapabiliyorsunuz.

 • Gmail URL’si : https://mail.google.com/a/enesusta.com.tr
  Özel Url : http: //******.enesusta.com.tr
 • Takvim URL’si : https://www.google.com/calendar/hosted/enesusta.com.tr
  Özel Url : http: //******.enesusta.com.tr
 • Drive URL’si : https://drive.google.com/a/enesusta.com.tr
  Özel Url : http: //******.enesusta.com.tr
 • Site URL’si : https://sites.google.com/a/enesusta.com.tr
  Özel Url : http: //******.enesusta.com.tr

Kendinize bir şirket profili oluşturarak özel URL’ler oluşturabiliyorsunuz. Özel URL yapısı çok havalı değil mi? Peki neyi kast ediyorum? Örneğin şirket yapınızın mail hesabı şöyle açılıyorken bunu Google üzerinde istediğiniz gibi tanımlamanız mümkün.

Peki Özel Url’nin bize ne gibi faydaları olacak? Özel Url yapısı şirket içerisinde güvenliliği ve prestiji arttırdığı gibi sitenizin trafiğini arttırak size fayda sağlayacaktır. Bir şirket karizması ve karşı tarafa güven hisse yaratacaktır.

Tabi Google’ın bu şirketler için sunduğu özellikler bu kadarla kalmıyor. Limitsiz Drive alanı veriyor. Evet doğru duydunuz sınırsız bir Drive depolama alanına sahip oluyorsunuz. Şirket içindeki üyelerin ortak alanları özel alanları hepsi sınırsız bir Drive depolama alanında mevcut. İçinizden belki illaki sınırı vardır diyorsunuz. Ama hiç bir sınırı yok, günlük aylık yıllık hemde hiç. Tek sınırı tek 1 dosyanın 5T boyutunda olmaması. (5000Gb)

Raporlama özelliği ile Drive kullanım alanı şirket içinde barınan web siteler, youtube kanalları, adsense ve adwords hesaplarının tüm rapolarını tek bir sayfa üzerinde görmeniz mümkün.

Google’ın bu benzersiz hizmetlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bir başka yazımda görüşmek üzere esen kalın.