Yandex Navigasyon’a Sesli Reklamlar Geldi - Dijital Pazarlama Uzmanı

Yandex Navigasyon’a Sesli Reklamlar Geldi

Kaynak

Popüler navigasyon uygulamalarından Yandex Navigasyon, yeni reklam modelini sundu. Yandex Navigasyon’un sesli yönlendirme özelliğine gelen reklamlarla markaların mesajlarını paylaşmalarına olanak tanınıyor. Ayrıca reklam yapan markanın rota üzerindeki lokasyonlarını da gösteriyor.

 

 

İlk olarak Avis Türkiye ile iş birliği yaparak yeni reklam modelini tanıtan Yandex Navigasyon’un sesli reklamlarını detaylandıracak olursak: Kullanıcılar rota oluşturduklarında “Rota oluşturuldu” veya rotalarına vardıklarında “Varış noktasına ulaştınız” şeklindeki sesli yönlendirmeler markanın ismiyle birlikte seslendiriliyor.

 

Sesli yönlendirme, “Rota oluşturuldu. Avis keyifli yolculuklar diler” ifadesiyle düzenleniyor. Bununla birlikte kullanıcılar rotalarında devam ederken 150 metre yakında bulunan Avis ofisleri, otomatik olarak haritada Avis logosuyla birlikte beliriyor.
Avis ile iş birliği haricinde bu reklam modelinin başka hangi markalarının ilgisini çekeceğini ilerleyen günlerde birlikte göreceğiz. Kullanıcılardan gelecek tepkileri de es geçmemek lazım, reklamdan dolayı kullanıcıların eleştirilerini de görmüş olacağız.