Yeni Nesil Banknot Tasarımları! - Dijital Pazarlama Uzmanı

Yeni Nesil Banknot Tasarımları!

mm
Banknot Tasarımları

İzmir’de bulunan Creative Director Orhan Okay, görenleri şaşırtan yeni nesil Banknot Tasarımları kendi kişisel Behance hesabında yayınladı. Tasarımcı Okay, bu çalışmasına şu cümlelerini ekledi: “Düşünülenin aksine, sıradan kağıt para herhangi bir ödeme biçiminin yerine geçemeyecek durumda. Bu çalışmamda kağıt parayı günümüz grafik tasarım ve tipografi metodlarına göre yeniden tasarlayarak insanların beğenisine sunmak istedim.”

Tasarımlar, banknotların cüzdan içerisindeki kullanım durumuna göre boyutlandırılıyor. Paralar el değiştirirken dikey de hareket ettiği için, bir yüzleri dikey olarak tasarlanmış durumda. Özel baskılı su geçirmez banknot tasarımlarının her birinde hologram baskı, Braille rakamları, ışıkta renk değiştiren hologram şerit, ışıkta renk değiştiren kağıt mürekkep ve özel kabartma desen baskılı rakamlar bulunuyor. Tüm kağıt paralarda ise Atatürk’ün aynı çizimi yer alıyor.

Gerçekten kendisini kutluyor ve bu tür tasarımlarda ülkemizdeki tasarımcıların bu ve bunun gibi daha iyi tasarımlara imza atmasını umuyoruz. Şimdi bakalım tasarımlar nasılmış?

## 5 TL Kağıt Banknot Tasarımı:

Orhan Okay Banknot Tasarımları

## 10 TL Kağıt Banknot Tasarımı:

Orhan Okay 10 TL Banknot Tasarımları

## 20 TL Kağıt Banknot Tasarımı

Orhan Okay 20 TL Banknot Tasarımları

## 50 TL Kağıt Banknot Tasarımı

Orhan Okay 50 TL Banknot Tasarımları

## 100 TL Kağıt Banknot Tasarımı

Orhan Okay 100 TL Banknot Tasarımları

## 200 TL Kağıt Banknot Tasarımı

Orhan Okay 200 TL Banknot Tasarımları

 

GrafikAdam.net – Grafik Paylaşım Blogu